Jak to działa

Dzięki nam wysyłka za granicę jest jeszcze prostsza. Co trzeba zrobić, żeby zacząć wysyłać? Jeśli chcesz wysłać kilka paczek zrobisz to w parę minut. Jeśli wysyłasz tysiące paczek docenisz zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz wsparcie działu DOK w PBH Logistics. Dzięki temu z naszą firmą realizują wysyłki dla takich firmy jak Bonami, Footshop, Dedoles czy 4camping.
Rejestracja PBH Logistics

1. Zarejestruj sklep internetowy/firmę

Wszystko zaczyna się od rejestracji. Utwórz swoje konto firmowe wraz z profilem firmy. Możesz wporwadzić kilku użytkowników z różnymi uprawnieniami. Po rejestracji zalecamy ustawić również rachunki bankowe, pobrania oraz logistykę zwrotną.
Zanim zaczniesz wysyłać paczki sprawdź cennik wysyłek do poszczególnych krajów. Oprócz cen znajdziesz w nich informcaje o szczegółowych parametrach przesyłek jakie przesyłka powinna spełniać.

2. Podłącz e-shop (opcjonalnie)

Przesyłki możesz wprowadzać manualnie jedną po drugiej lub zbiorczo za pomocą importu CSV. Najlepszym rozwiązaniem jest połaczenie e-shopu z naszym systemem. Połączyć się możesz za pomocą Fox Deli, TouchStore, Chameleoon. Używasz rozszerzonego plugin WooCommerce? Polecany dodatke PBH. Masz swój dział programistów lub e-shop na miarę? W naszej API dokumentacji znajdziesz wszelkie informacje potrzebne do integracji e-shopu z naszym systemem. Jeśli potrzebujesz pomocy napisz do nas info@postebezhranic.cz

3. Wprowadź przesyłki do systemu

W sytuacji kiedy na poprzednim etapie połączyłeś e-shop za pośrednictwem API bądź którejś z usług to połączenie jest gotowe. Jeśli wybrałeś opcję manualną, przygotuj plik CSV i wprowadź informacje o przesyłkach i odbiorcach. Czy często wysyłasz przesyłki do do tych samych odbiorców? Możesz stworzyć listę kontaktów stałych klientów. Masz gotowe? Wydrukuj etykiety, możesz wybrać spośród kilku formatów.
Jesteś zaawansowanym użytkownikiem? Możesz drukować etykiety końcowych firm kurierskich. By aktywować tą funkcję napisz na obchod@postebezhranic.cz

4. Nadaj przesyłki

W momencie kiedy masz już na paczkach naklejone etykiety trzeba je przekazać nam do transportu. Do wyboru jest kilka możliwości: – Paczki dostarczysz nam osobiście do magazynu logistycznego w Cieszynie, – Wyślesz do nas przesyłkę konsolidowaną, która trafi na nasz magazyn logistyczny w Cieszynie. Adres to: Stawowa 91, 43-400 Cieszyn. Na konsolidowaną przesyłkę napisz swój numer klienta oraz ilość paczek w nim. My przesyłkę konsolidowaną rozpakujemy i posegregujemy na poszczególne państwa. – Jeśli masz paczki codziennie, możesz zamówić odbiór przesyłek. By otrzymać ofertę napisz do nas na obchod@postebezhranic.cz
Chcesz wysyłać przesyłki zbiorcze ale nie masz bezpośredniego podłączenia? Możesz je wgrać za pośrednictwem pliku CSV wszystkie naraz.

5. Śledź przesyłki w ich podróży

W panelu masz dostęp do bieżących informacji o przesyłkach oraz możesz śledzić ich stan.
Mamy rozwiązanie również dla przesyłek zwrotnych. Do zwrotów i reklamacji oferujemy adresy zwrotne w poszczególnych państwach. Sprawdź nasz cennik logistyki zwrotnej.

Jesteśmy dla Ciebie

Wiemy, że na początku pojawia się dużo pytań. Dlatego mamy dla Ciebie wsparcie w postaci infolinii, IT, działu handlowego tak by Ci pomóc. Zapraszamy do kontaktu.